Top.al is a social network offering you an opportunity tocommunicate with your friends, meet new people and find out what otherpeople think about you. For using the site log in or register!

Last 7 days best blogs authors:

adar
Points: 10 Blog »
desada1
Points: 5 Blog »
MeAfer
Points: 5 Blog »

Blogs: new entries

Kështu e thërret të mirën, lumturinë, bollëkun…!

  Promote
Nuk ekzistojnë askund njerëz të cilët nuk dëshirojnë të jenë të lumtur. Përkundrazi të gjithë dëshirojnë të kenë një jetë të lumtur dhe pozitive, në bollëk, paqë dhe me sa më pak mangësi, mllef, shqetësime dhe negativitete tjera. Mirëpo, edhe pse njerëzit nuk i dëshirojnë këta gjëra të palakmueshme, megjithate ata tërhekin në jetën e tyre pikërisht ata gjëra, të cilat nuk i dëshirojnë dhe janë të natyrës negative. Në fakt dëshirohen rrethana pozitive të jetesës, por përkundrazi tërhiqen rrethana nagative, pra të kundërta me ate që dëshirohen. Por, pse është kjo kështu? Pse shpesh nuk e pranojmë atë…

Read more »
adar
offline adar (20)
Comments (0)  |  rate of the entry: 10

Çfarë kuptojnë të tjerët për ju nga fotoja e profilit!

  Promote
Mund të mendoni se keni zgjedhur atë ku dukeni më bukur, por nuk qëndron vetëm tek kjo.

Mund të mendoni se zgjidhni si foto profili në Facebook, Twitter, Instagram, atë foto ku ju duket se keni dalë më bukur. Por një studim i ri vërteton diçka tjetër: me ose pa vetëdije, zgjidhni atë foto profili ku shprehet personaliteti juaj.

Një kërkim mes 66 mijë fotove të profilit në Twitter ka zbuluar se fotoja e profilit zgjidhet për shumë arsye, që nga mosha apo gjinia e individit e deri tek më e rëndësishmja, personaliteti i tij.

Kështu, mbani parasysh se duke zgjedhur një…Read more »
desada1
offline desada1 (24)
Comments (2)  |  rate of the entry: 23

Dashuritë që do të kalojnë nëpër jetën tuaj

  Promote
Mos e lejoni veten të gënjeheni nga një dashuri jo e sinqertë.

E vërteta është se përgjatë gjithë jetës sonë, dashurohemi tri herë dhe në secilën prej tyre mendojmë se ajo dashuri është e vërtetë dhe do të zgjasë përgjithmonë. Gjithsesi, nuk është gjithçka kaq e thjeshtë. Ajo që duhet, është se duhet të kalosh nëpër të trija këto eksperienca për të njohur më mirë veten tënde dhe ndjenjën e dashurisë së vërtetë po ashtu.

Dashuria e parë.

Kjo është dashuria në periudhën e rinisë. Ke flutura në stomak, koka të fluturon dhe duket sikur nuk ke tokë që të të mbajë…Read more »
desada1
offline desada1 (24)
Comments (0)  |  rate of the entry: 13

Shqiptari shpëton fëmijën nga keqtrajtimi i një nëne të dehur.

  Promote
Një nënë e dehur (42) është parë të dielën pasdite në sheshin Braunau të Austrisë teksa keqtrajtonte vajzën e saj dy vjeçare. Shqiptari (21) Elvis Kadriu i tmerruar nga kjo situatë ndërhynë për ta shpëtuar vogëlushen nga “kthetrat” e nënës së saj.

“Skenat që kam parë atë ditë ende më kanë mbetur nëpër kokë. Nuk mundem të besoj se si një nënë mund të sillet në atë mënyrë ndaj fëmijës së saj”, Elvisi Kadriu ka thënë se edhe pas dy ditësh ende është i tronditur nga tmerri.

Siç raportohet, vajza ishte e veshur me një fustan, blusë dhe me këmbë zbathur…Read more »
antooneta: Majtas
offline antooneta
Comments (0)  |  rate of the entry: 10

KOPJA E KUJT JE TI?!

  Promote
Secili njeri, apo secila krijesë është e veçantë. Kjo është një vërtetësi absolute dhe e pakontestueshme. Mirëpo, po vërehet në kohën e sotme një fenomen , të cilin unë e quaj “Errozion i Origjinales” apo “rrënimi i asaj që është autentike”.
Të rrallë janë ata të cilët nuk kopjojnë apo së paku nuk kanë tendenca kopjimi, e lëre më të kujdesen që mos bëhen kopje e dikujt tjetër. Të kopjuarit apo emitimi ndodhë në forma të shumta, kurse mundësitë sot janë të panumërta. Por çka ndodhë me origjinalen që bartim në vete, me thesarin e veçantë në brendi? A thua vallë…


Read more »
antooneta
offline antooneta
Comments (0)  |  rate of the entry: 10

A mendon më tepër për PROBLEMIN apo për ZGJIDHJEN?!

  Promote
Të jetosh do të thotë të mësosh. Të gjitha problemet janë “detyrë e jetës”, të cilat në vete përmbajnë edhe dhuratat e caktuara. Mua më pëlqen të them se problemi është mbështjellësi i jashtëm i çdo dhurate. Sa më i madh është problemi, aq më e madhe është edhe dhurata pastaj!

Megjithate, ajo që me të vërtetë shpesh duket tejet e pakuptimtë është se shumica e njerëzve varrosen në problemet e tyre dhe nuk mund të çlirohen prej tyre. Ne kemi të gjithë probleme, “dhurata të mbështjellura” ose “detyra të jetës” dhe kjo nuk është asgjë e re dhe as…


Read more »
arjolaa
offline arjolaa (23)
Comments (0)  |  rate of the entry: 20

Lutja.

  Promote
Lutja që mund të ju ndryshojë jetën –Pasi të lexoni mund te ju ndodhin mrekulli në jetë !

Efekti I saj është shumë fuqishëm. Rezultatet janë mahnitëse. Pasi të lexoni këtë lutje, në jetë do të ju ndodhin mrekulli –ngjarje të mahnitshme të cilat as që keni mundur ti imagjinoni.

Mund të ju thërasin familjarë të largët, që duan të ju dhurojnë pjesë nga prona a tyre; mund të thireni të filloni një punë të re me rrogë shumë të lartë, ose thjesht ndonjë njeri do të vendos të ju jap dhuratë që do të ju ndryshojë jetën tuaj.

Lutja duhet të…Read more »
antooneta
offline antooneta
Comments (0)  |  rate of the entry: 7

Lajm i hidhur.

  Promote
Mbrëmjen e sotme ndërroi jetë i riu shqiptar, Florenc Beqiraj, i cili dyshohet se është dhunuar në burgun e Marsejës.

Prej disa ditësh 23-vjeçari mbahej gjallë vetëm përmes aparaturave, ndërsa prej ditës së djeshme pranë i ndodhej edhe i ati.

Beqiraj prej dy vitesh ishte në Francë ndërsa kohët e fuundit ishte burgosur nga policia pasi ai ishte pa dokumente.

Policia franceze bën me dije se ai ka tentuar vetëvrasjen në burg pasi ka shenja teli në fyt.

Ndërsa familjarët mendojnë se ai është dhunuar nga policia ose nga të burgosurit e tjerë në qeli.

Mjekët i kanë heur aparaturat pa lejen e prindërve.

Report Tv…Read more »
desada1
offline desada1 (24)
Comments (3)  |  rate of the entry: 29

Nuk do mundem dot te mesoj se si.

  Promote
une kurre nuk e kam pelqyer menyren se si syzet duken tek une
. Por ti me the, qe me qendronin bukur.
Qe nga ai moment, une gjithmone i kam vendosur duke menduar qe me bejne te dukem me bukur.
Kur vendosa buzekuqin vishnje, ate qe rrallhere tentoja ta vija mbi buze kujtova menyren se si me the "Te shkon shume", ndaj gjithmone eksperimentoja me ngjyrat e errta duke menduar se cfare do te mendoje ti per to.
Menyra se si syte e tu ndriçuan kur une vesha fustanin e zi ne mbremjen qe do darkonim bashke , me beri te…


Read more »
Irmaaa: :P
offline Irmaaa (24)
Comments (2)  |  rate of the entry: 24

4 gjërat që nuk duhet të bëni KURRË në takimin e parë.

  Promote
Pavarësisht moshës dhe eksperiencave që keni krijuar, ekziston gjithmonë një gjë e cila vazhdon ”t’ju trembë” njëlloj si 5 a 10 vite të shkuara: takimi i parë. Nuk dini ç’të vishni, ju kap paniku dhe vendosni të shpikni një justifikim idiot si p.sh ”me dhemb koka ose thjesht mblidhni veten dhe arrini të shkoni në barin, restoranti ose parkun ku keni lënë takim. Të pasigurtë se çfarë duhet të bëni?

1.Nuk duhet të heshtni: Nuk ka rëndësi nëse jeni njohur në rrjete sociale, mes miqsh të përbashkët apo ai u përplas pa dashje me ju teksa po shihnit atë fustanin…Read more »
Irmaaa
offline Irmaaa (24)
Comments (1)  |  rate of the entry: 19
1  2  3  ...  48  49  50  51  52  ...  98  99  100  [»]  [+10] 

© 2018 Top.al - all rights reserved.