Top.al is a social network offering you an opportunity tocommunicate with your friends, meet new people and find out what otherpeople think about you. For using the site log in or register!

Last 7 days best blogs authors:

desada1
Points: 5 Blog »
Aniita
Points: 3 Blog »
saura
Points: 3 Blog »

Blogs: new entries

U lodha...

  Promote

U lodha duke degjuar meshkuj te thone "te tera femrat jane njesoj ,..me asnje nuk j'a vlen te meresh"
Po ti mashkull i dashur a u mundove ndonjehere te sillesh ndryshe me nje femer ?
A u mundove t'i japesh nje shans asaj vajzes te turpshme ne gjimnas qe te deshi me gjithe shpirt ? Jo ,sepse tundimet ishin te shumta dhe ti nuk do ishe asgje para shokeve te tu me nje femer te tille.
A u mundove per nje here t'i afrohesh nje femre dhe te vesh si synim t'i tregosh asaj personin e vertet qe ti je…


Read more »
Aniita
offline Aniita (22)
Comments (2)  |  rate of the entry: 15

Fati i juaj në dashuri parashikohet që kur keni lindur, zbuloni si.

  Promote

Jeta juaj e dashurisë është e paracaktuar prej momentit të lindjes suaj. Se sa fat do të keni në dashuri varet prej faktit se a jeni fëmija i parë, i mesëm apo i fundit e familjes.

Dr. Kevin Leman, i cili punon në këtë temë, ka zbuluar se lidhjet e atyre të cilët janë, për shembull, fëmija i parë në familje, janë shumë të ngjashme me njëra-tjetrën. Më poshtë do të ju shpjegojmë për karakteristikat e secilit veç e veç
Ne qoftë se jeni fëmija i parë në familje – jeni lider dhe organizator i mirë. Ndonjëherë dini t’i nevrikosni partnerët e…


Read more »
desada1
offline desada1 (23)
Comments (1)  |  rate of the entry: 29

Heshtje e plot

  Promote
HESHTJE E PLOTE

Me vret qendrimi jot me vret heshtja jote
ecur rrugve e vetme e trishtuar me lot i shpreha dicka kesaj bote
I them nje tok fjalesh por as ajo nuk me kupton
ja them ndermjet valesh por ajo sme degjon
Mbyllur aty ne erresire vazhdoj e mbytur ne lot
mendon se mund te jesh mire se te degjon vec nje zot ulem dhe mendohem
dhe mendoj per ty kujtoj ditet me te bukura qe i kalova me ty-Read more »
Sara3
offline Sara3 (31)
Comments (0)  |  rate of the entry: 13

Shhht! Këto 7 gjëra, mbajini vetëm për vete

  Promote
Janë disa gjëra që gjithmonë duhet t’i mbani për vete. Nëse i thoni botës për to, nuk do ju sjellë ndonjë gjë të mirë. Ja shtatë prej gjërave më të rëndësishme, që mendohet se gjithmonë duhet t’i mbani për vete.
Mos i zbuloni planet tuaja më ambicioze. Heshtni, deri kur të keni arritur t’i përmbushni. Plane të tilla shpesh kanë pika të dobëta dhe pjesë të menduara jo dhe aq mirë, që nuk i keni vënë re; kështu që, hanset janë që dikush t’i pikasë kollaj, duke ju bërë ju të shkurajoheni qoftë edhe për t’i kapërcyer ato.
Mos ndani qëllimisht…


Read more »
nexhiona: majtas me antoneten <3
offline nexhiona (23)
Comments (0)  |  rate of the entry: 20

U martua pasi pa çfarë makine kishte emigranti .....

  Promote
Kjo është historia e pazakontë e një çifti jetëshkurtër nga Gostivar, që nuk kishin një fund të lumtur martesor.
Por duke përfunduar edhe më keq. M.S, 24 vjeç nga Gostivari, ishte vajza e dytë e familjes së vjetër gostivarase që mbahen si familje e vjetër ku flasin turqisht.
Në sezonin e verës me ardhjen e emigrantëve, 24 vjeçarja në një nga kafenetë e qytetit pa Gazin, djaloshin 30 vjeçar që jetonte dhe punonte në Gjermani. Bukuroshes 24 vjeçare i ra në sy ai pasi që kishte makinën e veçantë në Gostivar dhe që binte në sy.
Rrëfimi është i shoqes së vajzës protagoniste,…


Read more »
desada1
offline desada1 (23)
Comments (2)  |  rate of the entry: 20

Disa ekspertë kanë përpiluar një test psikologjik.

  Promote
Siç pohojnë ata, kjo pyetje do t’ju mundësojë të mësoni diçka të re për veten tuaj.
Fillimisht imagjinoni se këto pesë gjëra duhet t’i bëni njëkohësisht:

1. Ta qetësoni një bebe e cila është duke qarë

2. T’i largoni rrobat të cilat i keni në oborr (ka filluar të bie shi)

3. Ta ndaloni ujin e rubinetit (uji ka filluar ta pushtojë dyshemenë e kuzhinës)

4. Ta hapni derën kryesore të shtëpisë (dikush është duke trokitur në derë)

5. T’i përgjigjeni celularit i cili po bie

Në çfarë renditje do t’i bënit këto pesë gjëra?

Mësoni çfarë kuptimi ka përgjigja juaj në pyetjen e mësipërme:

1. Nëse gjëja e…Read more »
adar
offline adar (19)
Comments (0)  |  rate of the entry: 18

Si të veproni kur lidhja e dashurisë është drejt fundit?

  Promote
Janë disa momente në lidhjen tuaj të dashurisë kur duket se gjithçka po shkon mbrapsht.

Ju keni debate të shpeshta, nuk bini dakord për gjërat që jeni pajtuar dikur e madje nuk argëtoheni si dikur.

Mjafton edhe një detaj krejtësisht i vogël që ju t’i kundërviheni njëri tjetrit dhe të përfundoni në shtretër të ndarë.
Por kjo jo domosdoshmërisht paraqet fundin e lidhjes suaj, nëse kjo është pyetja që ju i’a parashtroni vetes kohë pas kohe.
Më poshtë janë disa këshilla se si mund t’i ndihmoni lidhjes juaj.Është shumë e rëndësishme të uleni dhe të flisni
Kur ju ndjeheni të qetë dhe racional, jeni…Read more »
adar
offline adar (19)
Comments (0)  |  rate of the entry: 26

Vriste me insulinë pacientët që sipas saj ishin të këqin.

  Promote
Një infermiere është shpallur fajtore ditën e djeshme pasi kishte vrarë 8 nga pacientët e saj.
autoritetet realizuan një video në të cilën gruaja 49-vjeçare rrëfehet për krimet dhe insiston se
Zoti donte ta përdorte atë


Read more »
antooneta
offline antooneta
Comments (0)  |  rate of the entry: 20

Horoskopi për ditën e sotme, e enjte 17 gusht 2017

  Promote
Dashi -Së bashku me partnerin/en tuaj do ndërtoni mure të forta sot në mënyrë që ta mbroni lidhjen që keni krijuar nga çdo armik i jashtëm. Të dy do jeni në njëmendje për gjithçka. Beqarët do kenë njohje interesante, por do ngurrojnë të krijojnë lidhje. Plutoni do ndikojë negativisht në sektorin e financave dhe mund të sjellë probleme.

Demi -Jeta në çift do jetë shumë e bukur gjatë kësaj dite. Do ndiheni mirë pranë atij që keni në krah dhe do filloni të bëni plane për të ardhmen së bashku. Beqarëve do iu ndodhë diçka e çuditshme me një person të…Read more »
antooneta
offline antooneta
Comments (1)  |  rate of the entry: 12

UNE DHE TI

  Promote
NUK DI S TJU THEM JAM SJELLUR SHUMM KEQ ME DISA NGA JU .JU KERKOJ SHUMM SHUMM FALJE ME BESONI TANI E TUTJE DO JEM SHOQJA JUAJ POR EDHE SI MOTRA E JUAJ.NGANJEHERE MERZITEM NORVOZOHEMM POR SHUM GJERA NUK I BEJ ME DASHJE ANDAJ NESE JU KAM THENE DIQKA JU LUTEM ME FALNI !
ME RESPEKT DHE ME DASHURI FLORENTINA!
JU KERKOJ FALJE PER QDO GABIMIN TIM!


Read more »
florentinaaaaaa
offline florentinaaaaaa (22)
Comments (1)  |  rate of the entry: 26
1  2  3  ...  48  49  50  51  52  ...  98  99  100  [»]  [+10] 

© 2017 Top.al - all rights reserved.